Zapraszamy do śledzenia naszej strony

Na naszej stronie znajdziesz aktualne informacje o tym "co w DM piszczy" oraz propozycje naszej grupy szkoleniowej

Witamy w Dialogu Motywującym - najbardziej dynamicznie rozwijającym się podejściu w pomaganiu.

Gdy William R.Miller i Stephen Rollnick sformułowali rewolucyjne postulaty dotyczące pracy z osobami uzależnionymi, stanowiące podwaliny DM nie przewidywali, że znajdzie on zastosowanie w tak wielu obszarach pomagania.

Studium Dialogu Motywującego w Poznaniu przygotowuje do profesjonalnego wspomagania osób będących w procesie zmiany.

Nie każda rozmowa jest dialogiem. Nie każdy dialog jest motywujący.

Jak ludzie, których określano jako oporujących i niezmotywowanych znajdują inspirację i pomoc w Dialogu Motywującym?

Uczestnicy prowadzonych przez nas szkoleń w anonimowych ankietach dzielą się swoimi refleksjami i ocenami.

Kliknij w zdjęcie i poznaj ich opinie

Jeśli jesteś na tej stronie, to prawdopodobnie zajmujesz się pomaganiem; jesteś terapeutą, lekarzem, psychologiem ,albo pracownikiem socjalnym, trenerem, pedagogiem, dietetykiem, nauczycielem, pielęgniarką, kuratorem czy profilaktykiem .Lub zdobywasz, jedną z tych profesji. Może jeszcze inaczej pomagasz ludziom.

W Dialogu Motywującym odnajdziesz niezastąpione wsparcie dla Twojej wiedzy i doświadczenia.

Pracując z osobami poszukującymi u nas pomocy w przeprowadzeniu zmian, których chcą lub czują się zmuszone dokonać, spotykamy się zwykle ze zjawiskiem ambiwalencji. Ambiwalencja, to ów stan, który w języku potocznym wyrażany jest jako: „chciałbym, ale się boję…”, „ chciałabym zjeść ciastko i mieć ciastko”, „tak, ale…”, „wiem, że to dobre, ale nie mogę się zmusić”, „powinienem, ale coś mnie powstrzymuje”, itp.

Ambiwalencja przybiera różne formy i natężenie stanowiąc główną przeszkodę w angażowanie się w proces zmiany, formułowanie jego celów, planowanie i realizację zmian. Jej rozwiązywanie stanowi o sile tego, co zwykliśmy nazywać motywacją do zmiany.

Twórcy Dialogu Motywującego (William R.Miller i Stephen Rollnick) odważyli się spojrzeć na motywację, jako proces dynamiczny, uwarunkowany jakością relacji osoby pomagającej i korzystającej z pomocy. Nadali nowe znaczenie i rolę w procesie zmiany nie tylko ambiwalencji i motywacji, ale przede wszystkim osobie dokonującej tej zmiany, dialogowi, który ma jej pomóc i przeszkodom w tym dialogu.

Potwierdzona wynikami badań naukowych skuteczność oraz mnogość zastosowań powodują, że Dialog Motywujący jest obecnie najbardziej dynamicznie rozwijającym się podejściem w pomaganiu, a ich twórcy należą do grona najczęściej cytowanych naukowców.

Dialog Motywujący znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie toczą się rozmowy, mające postać konsultacji ze specjalistą. Rozmowa z tymi specjalistami zwykle dotyczy pożądanej zmiany. Może dotyczyć stanu zdrowia, mieć na celu zmianę nawyków, stylu życia, szeroko rozumianego zachowania. Czasem wykracza poza horyzont potocznie rozumianych zachowań. Dotyczy akceptacji, wybaczenia, uporania się z poczuciem winy…

Jeśli Twoja misją jest pomaganie innym Dialog Motywujący dostarcza Ci nie tylko bardzo skutecznych narzędzi do pracy. Pozwoli Ci też lepiej rozumieć wartości, przekonania i potrzeby Twoich Klientów. I co bardzo ważne, wyposaży Cię w zdolność zapobiegania rutyniarstwu, frustracji i wypaleniu zawodowemu.

Dialog Motywujący– To działa! Nie czekaj! Spróbuj!